FAQ

Najczęściej zadawane pytania

1. Mam 16/20/50/70… lat. Czy ten festiwal są także dla mnie?

Jak najbardziej. W tańcach izraelskich w pełni znajduje realizację stwierdzenie Pierre’a Dulaine’a: „Jeśli potrafisz chodzić, potrafisz tańczyć”. Co więcej, w Izraelu organizowane są sesje taneczne dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich i niewidomych, które mogą dzięki temu również doświadczyć radości płynącej ze wspólnego tańca. Tańce izraelskie są tańcami, które łączą ludzi. Umożliwiają spotkanie innych na równych zasadach, bez względu na wiek, płeć, przynależność etniczną czy pochodzenie. Jesteśmy przekonani, że w tańcach izraelskich każdy znajdzie coś dla siebie.

2. Czy do zajęć tanecznych wymagany jest jakiś specjalny strój?

W salach tanecznych wymagane jest obuwie sportowe na zmianę. Wynika to z regulaminu ośrodka. Poza tym nie ma ścisłych wymagań odnośnie stroju. Niektórzy tańczą w jeansach, inni w ubraniu sportowym, spódnicach lub sukienkach. Ważne żeby czuć się w swoim stroju swobodnie i komfortowo.

3. Co będziemy tam robić?

Na festiwalu oprócz zajęć tanecznych odbędą się warsztaty związane z kulturą Izraela, warsztaty plastyczne, muzyczne oraz projekcja filmu o tematyce izraelskiej. Znajdzie się też czas na spokojne rozmowy w naszej festiwalowej kawiarence i spacery po okolicy.

4. W jakim języku będą prowadzone zajęcia?

Zajęcia taneczne będą prowadzone po angielsku, a pozostałe zajęcia po polsku z tłumaczeniem na angielski lub po angielsku z tłumaczeniem na język polski.

5. Nie mówię po angielsku – czy będę w stanie skorzystać z zajęć?

Zajęcia taneczne będą prowadzone w języku angielskim, jednak znajomość tego języka nie jest niezbędna do nauczenia się kroków tanecznych. Oprócz samej nauki instruktorzy będą również opowiadać o samym tańcu, treści piosenki, do której został stworzony lub o jej kontekście kulturowym. Ta część zajęć będzie tłumaczona na język polski.
Warsztaty i pozostałe zajęcia pozataneczne prowadzone w języku angielskim będą tłumaczone na język polski.

6. Ile będą trwały zajęcia taneczne?

Zajęcia taneczne będą odbywały się w ok. 1-godzinnych sesjach, równolegle w 3 grupach zaawansowania. W niedzielę odbędzie się jedna, dłuższa sesja, podczas której będą powtarzane tańce uczone podczas warsztatów. Oprócz zajęć, na których będziemy uczyć się nowych tańców będzie też taneczno-integracyjny program wieczorny, podczas którego wspaniale spędzimy czas. Ostatnią częścią tanecznego programu wieczornego będzie harkada- nocne tańczenie trudniejszych tańców. Odbywać się będzie na zasadzie koncertu życzeń i nie będzie wtedy nauki tańców. Organizatorzy zaproponują uczestnikom alternatywne aktywności na czas harkady. Dokładny program warsztatów prześlemy zarejestrowanym uczestnikom do 2 tygodni przed festiwalem.

7. Czy otrzymam zaświadczenie o udziale w festiwalu?

Istnieje taka możliwość otrzymania takiego zaświadczenia. Aby tak było, należy zaznaczyć tę opcję w formularzu zgłoszeniowym, a my przygotujemy zaświadczenie do odbioru na festiwalu.
Podkreślamy jednak, że te warsztaty nie są kursem instruktorskim i nie dają uprawnień do prowadzenia zajęć z tańca izraelskiego.

8. Jak mogę się dojechać na festiwal?

Istnieje kilka możliwości dojazdu:
– własnym samochodem (szczegóły w zakładce „Dojazd“);
– autokarem wyjeżdżającym z Warszawy, zorganizowanym przez organizatorów (za dodatkową opłatą);
– PKS-em z Warszawy do Rawy Mazowieckiej

9. Po wpłaceniu zadatku okazało się, że nie mogę przyjechać na festiwal – czy mogę liczyć na zwrot zadatku?

Zadatki będą zwracane tylko w przypadku odwołania festiwalu przez organizatorów. W innym wypadku zadatek jest bezzwrotny.
W przypadku rezygnacji z udziału w festiwalu do dnia 28 maja zwrócimy dokonaną opłatę za warsztaty pomniejszoną o zadatek i opłaty bankowe. Przy rezygnacji po 28 maja zwrot opłaty możliwy jest tylko w przypadku znalezienia osoby na swoje miejsce.

10. Poziom zaawansowania – do jakiej grupy powinnam/powinienem dołączyć?

Prawda jest taka, że ludzie uczą się w różnym tempie, mają za sobą różny staż i doświadczenia taneczne. Proponujemy podjąć decyzję o przyłączeniu do grupy początkującej, średniozaawansowanej lub zaawansowanej zgodnie ze swoimi preferencjami. W piątek odbędzie pierwsza sesja taneczna, kiedy to będzie można zweryfikować swoją decyzję i zmienić grupę zaawansowania na kolejne dni.

11. Co należy spakować na festiwal?

Na pewno należy pamiętać o wygodnym obuwiu do tańca, najlepiej sportowym. Zgodnie z regulaminem ośrodka, w salach tanecznych wymagane jest obuwie sportowe na zmianę. Przyda się wygodne ubranie, w którym będziemy się czuć komfortowo, kilka zmian koszulek. Spódnica lub sukienka u pań i koszula u panów podczas kolacji szabatowej dodadzą nam wszystkim elegancji i będą z pewnością miłym akcentem. Zachęcamy do spakowania białej, bawełnianej koszulki, którą będzie można pomalować specjalnymi, trwałymi farbami do tkanin podczas warsztatów plastycznych.
Na chwilę obecną do pakowania walizek mamy jeszcze dużo czasu. Szczegółowe informacje na ten temat będziemy przesyłać mailem w vademecum uczestnika miesiąc przed warsztatami.