O festiwalu

dd86b5019a882a6137ca9713d2337d0e

Polin Rokedet – Roztańczona Polska to wyjątkowy międzynarodowy festiwal tańca izraelskiego organizowanych od 2013 roku pod honorowym patronatem Ambasady Izraela w Polsce. Projekt Polin Rokedet powstał z inicjatywy sióstr – Miriam i Natalii Hakenberg, które pragnęły podzielić się z Polakami swoją miłością do Izraela i tańców izraelskich. Celem festiwalu jest przybliżenie Polakom tańców izraelskich i pokazanie przez ich pryzmat bogatej kultury Izraela, z jego różnorodnością i wielokulturowością, a także danie im szansy doświadczenia radości i poczucia wspólnoty płynącej ze wspólnego tańca. Udział w festiwalu to też wspaniała szansa na zacieśnianie relacji międzypokoleniowych i nawiązanie przyjaźni międzynarodowych. Jest to niepowtarzalne doświadczenie dla wszystkich – nawet tych, którzy wielokrotnie uczestniczyli w podobnych warsztatach.

Zajęcia taneczne odbywają się w trzech grupach zaawansowania dopasowanych do potrzeb uczestników. To wyjątkowe na skalę światową podejście. Podczas zajęć uczestnicy festiwalu poznają krok po kroku tańce dawniejsze i współczesne, z każdym tańcem odkrywając Izrael jakiego jeszcze nie znali, ucząc się wzajemnego zaufania i akceptacji. Sesje taneczne są przeplatane innymi warsztatami: artystycznymi, edukacyjnymi, integracyjnymi, aby zapewnić uczestnikom różnorodne aktywności i czas na regenerację sił. Wszyscy uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe do prywatnego użytku umożliwiające powtarzanie i utrwalanie tego czego nauczyli się na festiwalu.

Tak jak w ubiegłych latach, festiwal poprowadzą profesjonalni i pełni charyzmy nauczyciele tańca i choreografowie – Danielle Shkop, Oren Ashkenazi i Michael Barzelai.